Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin gry
#1
Regulamin serwera Xanthus

1. Konto
1.1 Dozwolone jest posiadanie dowolnej liczby kont w grze.
1.2 Niedozwolone jest tworzenie kont wyłącznie w celu zdobywania nagród z osiągnięć. W przypadku, gdy wiele na to wskazuje, Administracja może podjąć decyzję o ukaraniu gracza.
1.3 Z danego konta może korzystać jedynie jeden użytkownik. Użytkownik zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy danych logowania do wszystkich swoich kont. Administracja nie będzie zwracać przedmiotów utraconych w przypadku ujawnienia lub niewłaściwego zabezpieczenia owych danych przez użytkownika. Logowanie się na cudze konto również jest zabronione.
1.4 Dozwolone jest korzystanie z maksymalnie 3 kont połączonych z jednego adresu IP w tym samym czasie.
1.5 Niedozwolony jest handel postaciami, przedmiotami i dobrami z gry za realną walutę, wliczając środki uznane lub mogące być uznane za realną walutę (Bitcoin, bon zakupowy Tesco, naklejki na świeżaki itd.).
1.6 Konto w grze powinno być przypisane do prawdziwego adresu email, do którego gracz ma dostęp. W przypadku braku dostępu do przypisanego adresu, nie jest możliwe odbieranie wiadomości od Administracji, a tym samym, nie jest możliwe poznanie szczegółów ewentualnej blokady konta. Wiele kont w grze może być przypisanych do tego samego adresu email.

2. Nazewnictwo
2.1 Zabronione są nazwy naśladujące nicki członków Administracji serwera lub w jakikolwiek sposób sugerujące przynależność do Administracji serwera.
2.2 Zabronione są nazwy wulgarne, obraźliwe, rasistowskie, nieprzyzwoite, złożone z przypadkowych ciągów liter i cyfr.

3. Zachowanie w grze
3.1 Zabronione jest obrażanie innych graczy oraz Administracji. Należy zachować kulturę wypowiedzi.
3.2 Zabronione jest używanie wulgaryzmów oraz omijanie filtru chatu. Niedokończone wulgarne słowa również są uznawane za niestosowne.
3.3 Zabronione jest reklamowanie innych gier oraz serwerów.
3.4 Zabroniony jest kill-stealing (atakowanie potworów zaatakowanych wcześniej przez innego gracza), decyduje zasada pierwszego uderzenia.
3.5 Nie wolno przywoływać potworów w pobliżu wejść do miast, instancji, teleporterów, świątyń, w celu przeszkadzania innym graczom. Zabronione jest również przywoływanie, a także przyciąganie potworów (zwłaszcza w większej ilości) w pobliże bitew o gród lub miejsc eventów.
3.6 Zabronione jest zdobywanie doświadczenia dla postaci/zwierzaków, zdobywanie punktów Klubów Chaosu oraz Ligi Iris, zdobywanie punktów umiejętności lub przedmiotów, gdy gracz znajduje się z dala od klawiatury (afk).
3.7 Handel w grze odbywa się na własne ryzyko graczy. Administracja nie zwraca przedmiotów utraconych w przypadku niedotrzymania umów między graczami.
3.8 Zabronione jest zdobywanie doświadczenia dla zwierzaków typu 1 podczas bicia Kobry treningowej.
3.9 Zabronione jest buffowanie graczy, którzy sobie tego nie życzą.
3.10 Zabronione jest przywoływanie potworów w pobliżu innych graczy w celu wyrządzenia im lub ich zwierzakom szkody.
3.11 Zabronione jest wchodzenie w miejsca, do których nie można dostać się standardową drogą tj. poruszaniem się postaci za pomocą chodu lub biegu.
3.12 Podczas brania udziału w eventach organizowanych przez GS, wymaga się przestrzegania zasad ustalonych przez prowadzącego. W przypadku ustalenia jednej wygranej na osobę, zabronione jest uczestnictwo w evencie na kilku kontach. Za próbę oszustwa, graczowi odebrane zostaną wszystkie nagrody, które zdobył podczas eventu. Możliwe są także dalsze konsekwencje.

4. Błędy gry
4.1 Zabronione jest używanie błędów gry, w celu zapewnienia sobie i innym korzyści oraz przewagi nad innymi graczami.
4.2 Napotkane błędy należy zgłaszać Administracji serwera. Nie zgłoszenie błędu, o którym się wie, jest złamaniem tego punktu regulaminu.

5. Oszukiwanie/cheating
5.1 Zabronione jest jakiekolwiek modyfikowanie klienta gry.
5.2 Zabronione jest korzystanie z zewnętrznego oprogramowania w celu osiągania przewagi nad innymi graczami (np. oprogramowanie wykonujące ruchy kursora oraz sekwencje przycisków).

6. Administracja gry
6.1 Game Masterzy nie mogą dawać przedmiotów lub złota innym graczom. Wyjątek stanowią przedmioty uzyskane w wyzwaniach/eventach, a także przedmioty graczy (patrz punkt 6.5).
6.2 Zabronione jest wprowadzanie członków Administracji gry w błąd.
6.3 Polecenia członków Administracji gry należy wykonywać.
6.4 Dozwolone jest chwilowe dodawanie członków Administracji gry do listy znajomych, w celu wyjaśnienia poważniejszego problemu. W innych przypadkach należy używać szeptu lub czatu ogólnego. Po zakończeniu rozmowy, gracze będą usuwani z listy znajomych.
6.5 Dozwolone jest przenoszenie przedmiotów przy pomocy członka Administracji, zakładając, że dysponuje On wolnym czasem i ma taką możliwość.

7. Sankcje
Zależnie od stopnia naruszenia regulaminu oraz wcześniejszych przewinień, gracz może otrzymać blokadę czasową konta (1 godzina, 1 dzień, 2 dni, 3 dni, 7 dni lub 30 dni), blokadę permanentną konta, zakaz gry na serwerze. W niektórych przypadkach kary mogą dotyczyć wszystkich powiązanych kont lub zostanie zablokowane IP danego użytkownika.
W przypadku naruszenia punktów 3.6 i 3.8 może być zastosowana konfiskata zwierzaka, który zdobywał doświadczenie.
W przypadku naruszenia punktu 2.2 nick postaci może być zmieniony przez Administrację na tymczasowy.

Zwykle gracz otrzymuje sankcje w kolejności od blokady czasowej 1 godz. (tzw. ostrzeżenia) do blokady permanentnej i ewentualnie zakazu gry na serwerze. W przypadku kolejnych naruszeń regulaminu, gracz otrzymuje karę o jeden stopień wyższą. W związku z tym, za to samo przewinienie, gracze mogą być ukarani w różny sposób.
Uwaga: Istnieją następujące wyjątki od tej reguły:
W przypadku jednoczesnego naruszenia punktów 3.6 i 5.2 (tzw. bocenie), sankcje zaczynają się od blokady konta/kont na 7 dni.
W przypadku naruszenia punktów 4.1, 5.1 i 5.2 w znaczącym stopniu, sankcje zaczynają się od blokady permanentnej konta/kont.
W przypadku podejrzenia naruszenia regulaminu konto może zostać zablokowane do wyjaśnienia tzn. na czas nieokreślony.

Zakaz gry na serwerze oznacza, że każde kolejne konto danej osoby może być zablokowane na stałe bez dodatkowego powodu i bez ostrzeżenia. Ten rodzaj kary jest stosowany w przypadkach ekstremalnych.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu. O każdej jego zmianie gracze zostaną poinformowani.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości